norss

Najczęściej zadawane pytania związane z awarią poczty

Pragniemy poinformować, że wszystkie problemy z pocztą ustąpiły. Przygotowaliśmy również odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania związane z wczorajszą awarią poczty.

1. Czy maile, które wysłałem/am do tej pory dotrą w końcu do adresatów?

Jeśli po wysłaniu maila wyświetlił się komunikat „Wiadomość została wysłana” i nie otrzymałeś/aś zwrotki o nieudanym dostarczeniu wiadomości, z pewnością dotrze w końcu do adresata. Gdybyś później otrzymał/a maila zwrotnego z informacją mówiącą, że w danej chwili nie można wysłać wiadomości, najlepiej będzie powtórzyć wysyłkę.

2. Czy wysłane do mnie maile trafią w końcu do mojej skrzynki odbiorczej?

W tym wypadku nie powinno być żadnych problemów i wszystkie wiadomości powinny do Ciebie dotrzeć, ale może zdarzyć się, że nadawca otrzyma zwrotkę maila i będzie musiał powtórzyć wysyłkę. Z tym, że są to bardzo sporadyczne przypadki nie wynikające z awarii, lecz z prowadzonych wczoraj działań naprawczo-diagnostycznych.

3. Dlaczego wszystkie maile pobierają mi się ponownie?

Niestety po wykonaniu przez nas resetu serwera takie sytuacje mogą wystąpić, ale jedynie w przypadku łączenia się przy pomocy POP3 i przechowywania kopii wiadomości na serwerze.

4. Kiedy problem zostanie całkowicie wyeliminowany?

Problem został już wyeliminowany praktycznie w całości. Gdyby jednak pojawiały się pojedyncze przypadki problemów, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod: kontakt@zenbox.pl.

5. Co zamierzacie zrobić, aby nie było ponownych problemów?

Jako, że w dużym stopniu do problemów przyczynił się wzrost ataków spamerów, w ciągu dwóch tygodni zostanie wprowadzone rozwiązanie SpamExperts, które rozwiąże wszystkie problemy ze spamem.