Informacje

[Aktualizacja] Prace serwisowe na serwerze s15

Aktualizacja: Przerwa w działania serwera mysql nie przekroczyła 4 minut, wszystkie usługi działają poprawnie.

 

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na zaistniałe ostatnimi czasy problemy spowodowane opóźnieniami w ładowaniu się serwisów, o czym wspominaliśmy, nasz dział odpowiedzialny za infrastrukturę podjął wzmożone prace mające na celu dodatkową optymalizację systemów.

W związku z finalizacją tych prac, dziś w okolicach godziny 1:00 w nocy nastąpić może przerwa trwająca ok. 10-15 minut związana z przełączeniem systemów na zoptymalizowaną infrastrukturę klastrów baz danych. W w nocy z poniedziałku na wtorek natomiast nastąpi podobne przełączenie związane tym razem z migracją całego środowiska na nowy klaster, które również spowoduje czasowy brak dostępności, nie trwający dłużej niż 30 minut.

Jeśli zauważycie Państwo w tym terminie problemy, prosimy mieć świadomość, że są to działania planowane, nie awaria, niosące za sobą znaczne podniesienie wydajności naszych systemów i przez to Państwa witryn internetowych. Żadne z państwa danych nie są tym samym zagrożone w jakikolwiek sposób, przerwa nie dotyczy funkcjonowania poczty e-mail.

Bardzo przepraszamy za powstałe niedogodności.