Komunikaty techniczne

Migracja klastra s9 7-8.11.2017

Aktualizacja 09:50
Efekty migracji są już bardzo widoczne, czas wczytywania się stron spadł o połowę. Gdyby nie zauważyli Państwo efektu wzrostu wydajności i nadal odczuwali spowolnione działanie prosimy o kontakt.


Aktualizacja 01:50

 Migracja przebiegła pomyślnie, czas niedostępności wyniósł łącznie około 30 minut. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z BOK.

 

—–

W nocy z wtorku na środę zostanie wykonana migracja klastra s9, której celem będzie:

– aktualizacja systemu operacyjnego do najnowszej wersji, podyktowana zwiększeniem bezpieczeństwa naszych klientów i jakością usług.
– zmiana serwera na model o większych możliwościach, który zapewni wzrost wydajności usług hostingowych.

Prace techniczne potrwają około 20 minut i takiej przerwy w dostępie możecie się spodziewać w nocy. Dodatkowo chcemy poinformować, iż adres IP pozostanie bez zmian. Dlatego też jedyne zmiany jakie zajdą w czasie migracji, będą to zmiany korzystne dla klientów poprzez zwiększenie jakości i wydajności naszych usług.

Konserwacja nie będzie miała wpływu na usługi pocztowe, których działanie będzie płynne w trakcie przeprowadzanych prac technicznych.

Jednocześnie chcielibyśmy przeprosić za chwilowy brak dostępu, aczkolwiek jest on wymagany do przeprowadzenia tego typu prac.