Informacje

Split Payment w Zenbox

1 listopada 2019 roku weszła w życie ustawa dot. obowiązkowego split payment.

Czym jest i jaki ma cel split payment?

Split payment to swoisty mechanizm podzielonej płatności, który ma zapobiec wyłudzeniom podatkowym. Funkcjonował on w Polsce od 2018 roku, jednak w listopadzie bieżącego roku stał się on obowiązkowy dla każdego przedsiębiorcy, którego obszar działalności dotyczy załącznika nr 15 do ustawy VAT.

Jakie są korzyści płynące z split payment?

Brak stosowania podwyższonych odsetek od zaległości w VAT
– Przyspieszony zwrot VAT
– Brak sankcji VAT i zasady solidarnej odpowiedzialności
– Wcześniejsza zapłata VAT

Zenbox jest firmą ceniąca bezpieczne i optymalne podejście do spraw rozliczeń, dlatego też nasi klienci już od wielu miesięcy mogą korzystać z nowego mechanizmu płatności. Miesięcznie obsługujemy ponad 6000 faktur, z czego kilkaset oparta jest o split payment. Z naszych usług hostingowych korzystają jednostki samorządowe, szkoły, urzędy miasta, co za tym idzie, bardzo dbamy o politykę zarządzania finansami i dokładamy wszelkich starań, aby kreować świadomość wśród użytkowników Zenbox z obszaru płatności i rozliczeń.

Nasz zespół finansowy przygotował optymalną politykę uświadamiania użytkowników o takich możliwościach i obowiązkach, a jednocześnie dysponujemy odpowiednią kadrą, która udzieli informacji dla przedsiębiorców w zakresie korzystania z split payment.

Staramy się dbać o wasze bezpieczeństwo w każdym aspekcie.