Informacje

Krytyczna luka w Joomli, ale nasz WAF sobie z tym radzi

W Joomla pojawiła się krytyczna luka, która pozwalała niepożądanym osobom na pełen dostęp do Państwa serwisu. Na szczęście niedawno wdrożony przez nas Web Application Firewall blokował nieautoryzowane próby dostępu. Mimo wszystko aktualizacja Joomla jest konieczna.

Pod koniec października wdrożyliśmy Web Application Firewall, którego zadaniem jest ochrona Państwa stron WWW przed atakami. Dobrze, że to zrobiliśmy, ponieważ w ostatnim czasie pojawiła się luka bezpieczeństwa w Joomla, którą chętnie wykorzystywali włamywacze. Na szczęście w naszym przypadku WAF skutecznie sobie poradził z tymi atakami, ale mimo wszystko prosimy o niezwłoczne wykonanie aktualizacji systemu.

Zespół bezpieczeństwa Joomla przygotował specjalną łatkę, która poprawia ten krytyczny błąd w wersjach Joomla od 1.5.0 do 3.4.5. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z instalacją poprawki, prosimy o wysłanie wiadomości na kontakt@zenbox.pl. Pomożemy lub zainstalujemy poprawkę samodzielnie.

Po raz kolejny widać, że decyzja o wdrożeniu WAF była dobra. Dzięki temu uniknęliśmy wielu włamań na Państwa strony oparte o system Joomla.