Ataki

Atak sieciowy s23

Informujemy iż około godziny 12.00 zanotowaliśmy problemy techniczne związane z silnym atakiem skierowanym w infrastrukturę naszego dostawcy.

Aktualnie trwają prace mające na celu pełną mitygację ataku i zapobieganie dewastacyjnym skutkom, które generuje. Problem obejmuje usługę s23.

Nasi inżynierowie pracują nad całkowitą eliminacją problemu w zakresie naszej infrastruktury, niemniej mogą być odczuwalne nieprzyjemne skutki wyżej wspomnianego ataku.

Dołożymy wszelkich starań, aby niestabilność wynikająca z tego incydentu została wyeliminowana w najszybszy możliwy sposób. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Awarie

[Aktualizacja] Spowolnienia w komunikacji

Uprzejmie informujemy, że część sieci, w której działają klastry serwerowe podlega atakowi DDoS, co może powodować spowolnione ładowanie się serwisów www oraz potencjalne problemy z logowaniem się na skrzynki e-mail. Sytuacja ta nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych oraz fakt prawidłowego dostarczenia wiadomości e-mail. Dział administracji w tej chwili działa we współpracy z obsługą centrum danych, aby wyeliminować zaistniały problem i przywrócić pełną stabilność działania usług.

[aktualizacja]
Na chwilę obecną ataki zostały odparte i stabilność usług oraz co za tym idzie, prędkość ładowania się serwisów www wraca do normy.

Komunikaty techniczne

Ataki DDoS na klastrze m1

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich kilkunastu minutach notowane było wzmożone obciążenie na poziomie sieciowym związane z klastrem m1, w związku z czym mogły występować opóźnienia w ładowaniu się serwisów www oraz ich dostępnością. Czytaj dalej »