Awarie

[Aktualizacja] Spowolnienia w komunikacji

Uprzejmie informujemy, że część sieci, w której działają klastry serwerowe podlega atakowi DDoS, co może powodować spowolnione ładowanie się serwisów www oraz potencjalne problemy z logowaniem się na skrzynki e-mail. Sytuacja ta nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych oraz fakt prawidłowego dostarczenia wiadomości e-mail. Dział administracji w tej chwili działa we współpracy z obsługą centrum danych, aby wyeliminować zaistniały problem i przywrócić pełną stabilność działania usług.

[aktualizacja]
Na chwilę obecną ataki zostały odparte i stabilność usług oraz co za tym idzie, prędkość ładowania się serwisów www wraca do normy.

Komunikaty techniczne

Ataki DDoS na klastrze m1

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich kilkunastu minutach notowane było wzmożone obciążenie na poziomie sieciowym związane z klastrem m1, w związku z czym mogły występować opóźnienia w ładowaniu się serwisów www oraz ich dostępnością. Czytaj dalej »

Awarie

Problemy z komunikacją

Uprzejmie informujemy, że ok. godziny 7:00 pojawiły się pierwsze sygnały sugerujące problemy z komunikacją z serwerami i Państwa serwisami www. Analiza przeprowadzona przez naszych administratorów wykazuje problemy natury sieciowej na poziomie serwerowni, co zostało potwierdzone dodatkowymi kanałami.

Na obecnym etapie trwają prace mające na celu dalszą analizę na poziomie obsługi centrum danych.

Będziemy oczywiście informować gdy tylko pojawią się nowe informacje w tym ETA kiedy można spodziewać się przywrócenia pełnej komunikacji.

09:10 – otrzymaliśmy informację z data center, że sytuacja powinna wracać do normy co potwierdzają nasze testy. Państwa serwisy w tej chwili powinny zgłaszać się i działać prawidłowo.

09:40 – w dalszym ciągu monitorujemy sytuację, jednak w chwili obecnej wszystkie klastry zgłaszają się prawidłowo. Jeśli pojawi się oficjalny komunikat ze strony centrum danych gdzie wystąpiło źródło awarii, oczywiście również poinformujemy przytaczając jego treść.